Harmonogram zajęć „Strefy 55 plus”

Zajęcia ze śmiechoterapii.

22 października 2019, godz. 1600-1900

Prowadząca: dr Maria Kmita, humorolog i śmiechoterapeuta.

Maria od 2008 zajmuje się badaniem humoru. Teraz w ramach naszego projektu prowadzi warsztaty śmiechoterapii „Śmiech a zdrowie”. Spotkanie ma na celu dostarczyć wiedzę, dawkę pobudzenia i mobilizacji niezbędną do działania na co dzień.

Kompetencje personalno-społeczne

19 listopada 2019, godz. 1600-1900

Prowadząca: Kamila Polańska Wasik, doradca zawodowy, pedagog, wykładowca i szkoleniowiec z zakresu kompetencji personalno-społecznych, specjalista ds. informacji i projektów senioralnych.

Kamila wzmocni kompetencje personalno-społeczne uczestniczek zajęć w zakresie komunikacji interpersonalnej, asertywności, umiejętności współpracy w grupie, otwartości na nową wiedzę i doświadczenia. Stworzy indywidualny planu działania w kontekście poradnictwa zawodowego i doradztwa personalnego oraz brandingu personalnego, czyli  analizy posiadanych kompetencji osobistych, planowania i wyznaczania celów, gotowości do zmian i działania.

Pielęgnacja i uroda. Jak dbać o twarz i ciało w dojrzałym wieku.

26 listopada, godz. 1600-1900

Prowadząca: Katarzyna Ferenc, kosmetolog, podolog, właścicielka salonu Beauty Stylist, szkoleniowiec z zakresu nowoczesnych zabiegów i produktów kosmetycznych.

Katarzyna profesjonalnie doradzi jak poprawnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i stosować kosmetyki. Przekaże informacja na temat najnowszych trendów w pielęgnowaniu urody, różnorodne sposoby dbania o twarz i ciało w dojrzałym wieku.

Zdrowie w myśl zasady: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zbilansowana dieta w wieku 55 plus.

28 listopada 2019, godz.1600-1900

Prowadząca: Magdalena Szyszka-Barycka, dietetyk kliniczny. Prowadzi wykłady i prelekcje o tematyce żywieniowej, pokazując, że zdrowe żywienie nie jest modą a potrzebą i przyjemnością.

Magdalena na spotkaniu przekaże informacje na temat zasad zdrowego żywienia. Zwróci uwagę uczestniczek na samouświadomienie własnego sposobu odżywiania oraz szukanie nowych rozwiązań żywieniowych. W czasie warsztatów będzie konfrontować wiedzę z żywieniową codziennością i przyzwyczajeniami. Wybierze się z uczestniczkami na wirtualne zakupy. Po spotkaniu Panie będą posiadały wiedzą i dawkę pobudzenia oraz mobilizacji do działania na co dzień.

Zarządzanie własnym wizerunkiem. Przygotowanie do autoprezentacji.

3 grudnia 2019, godz.1600-1900

Prowadząca: Aleksandra Kucharska, wizażystka, stylistka, specjalista ds. marketingu i doradztwa modowego.

Ola przekażę wiedzę jak zarządzać własnym wizerunkiem – doradzi w zakresie ubioru, makijażu i zachowania. Dzięki profesjonalnej stylizacja i wizażowi dopasuje ubiór i makijaż do typu urody, sylwetki i osobowości. Przygotuje do autoprezentacji. Da wsparcie w procesie kreowania nowego wizerunku.