Kronika

Warsztaty ze śmiechoterapii (22.10.2019)

W dniu 22 października 2019 odbyły się zajęcia ze śmiechoterapii. Uczestniczki tych zajęć zaskoczyły same siebie i Marię swoją kreatywnością. Wystawione na dużą dawkę humoru sprawnie realizowały zadania. Sala pękała ze śmiechu.

Warsztaty kompetencje personalno-społeczne (19.11.2019)

We wtorek, 19 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach Strefy 55 Plus.Tym razem uczestniczki projektu rozmawiały na temat indywidualnej ścieżki rozwoju osobistego i zawodowego. Prowadząca warsztat – Kamila Polańska, doradca zawodowy i personalny, przygotowała specjalne ćwiczenia i testy, które pomogły Paniom określić swoje zalety i atuty, m.in: pozytywne cechy osobowości, umiejętności,kompetencje, zainteresowania, możliwości i oczekiwania, wartości oraz predyspozycje i preferencje zawodowe. Efektem grupowej dyskusji oraz indywidualnych refleksji i spostrzeżeń było stworzenie obrazu własnej osoby oraz wytyczenie celów na przyszłość. Dopełnieniem miłej i życzliwej atmosfery były sentencje i cytaty, którymi podzieliły się uczestniczki spotkania, tworząc tym samym podbudowę do kolejnych, konstruktywnych rozważań na temat swoich potrzeb i możliwości rozwoju.

Warsztaty Pielęgnacja i uroda. Jak dbać o twarz i ciało w dojrzałym wieku. (26.11.2019)

26 listopada odbyły się zajęcia w ramach projektu Strefa 55 plus z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała w dojrzałym wieku. Zajęcia nie miały charakteru sztywnego wykładu, a wręcz przeciwnie, było to spotkanie na którym uczestniczki wymieniały się z prowadzącą swoimi doświadczeniami z zastosowania nowoczesnych metod dbania o twarz i ciało. Prowadząca zajęcia – Katarzyna Ferenc, kosmetolog, zaproponowała Paniom korzystanie z nowoczesnych urządzeń i technologii w nieinwazyjnych zabiegach odmładzających. Omawiała zagadnienia oczyszczania twarzy za pomocą cząsteczek wodoru oraz wypełniania zmarszczek statycznych kwasem hialuronowym. Na koniec spotkania Panie otrzymały indywidualne porady jak zadbać o swoją twarz i które zabiegi odejmą im kilka lat.

Zdrowie w myśl zasady: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zbilansowana dieta w wieku 55 plus. ( 28.11. 2019 )

I przyszedł 28 listopada, odbyły się zajęcia na temat zdrowia kobiet dojrzałych. Prowadząca Magdalena Szyszka-Barycka, dietetyk kliniczny, mówiła o zdrowym odżywianiu. Okazało się w trakcie zajęć, że uczestniczki wiele wiedzą o produktach z niskim indeksem glikemicznym i o tym którą żywność można łączyć w trakcie jednego posiłku a której nie. Wiedzieć a stosować to dwa różne zagadnienia. Prowadząca używała szereg merytorycznych argumentów za tym aby przejść z fazy teorii do praktyki. Rozmowy cały czas krążyły wokół zdrowia i wstępnych, indywidualnych porad dla uczestniczek. Mimo, że temat zdrowia nieraz bywa trudny i krępujący, dobry nastrój dominował w trakcie całego spotkania.

Zarządzanie własnym wizerunkiem. Przygotowanie do autoprezentacji. (3 grudnia 2019)

3 grudnia – jest ten dzień. Przez przyjemność do nowego wizerunku. Prowadząca warsztat Aleksandra Kucharska z dużym wyczuciem omawiała typy urody poszczególnych Pań. Skupiała się na twarzy i sylwetce. Wysoka kultura osobista prowadzącej sprawiała, że uczestniczki z wielkim zainteresowaniem słuchały komentarzy na temat swoich zalet i niedociągnięć w sylwetce, stylu ubierania oraz makijażu. Propozycje Aleksandry mile zaskakiwały Panie. Każda z nich przyjmowała z ciekawością pomysły prowadzącej obiecują sobie, że je zastosuje w przyszłości.