Pielęgnacja i uroda

Reklamy krzyczą jak być piękną i młodą. Przekonują, że kolejny krem uczyni cuda i zmarszczki znikną. Kosmetyki drenują nasze kieszenie i kurzą się na półkach. Łatwo pogubić się w gąszczu porad i przekazów. Pielęgnacja azjatycka, mezoterapia, kremy wegańskie, naturalne, medycyna estetyczna, zabiegi kwasami. Co wybrać? Kiedy brakuje nam wiedzy, wybór jest trudną decyzją. Zaprosiliśmy do projektu panią kosmetolog, która postara się usystematyzować wiedzę na temat pielęgnacji, oraz odpowie na indywidualne pytania uczestników.
Nasza cera nie zawsze ma tyle samo lat co my. Właściwa pielęgnacja przez całe życie pozwala jej starzeć się razem z nami, a popełniane przez lata błędy odciskają na niej swój ślad. Czy to znaczy, że jest za późno, żeby o siebie zadbać? W żadnym wypadku. Musimy wiedzieć, ze stan naszej skóry zależy od wieku, genów oraz grawitacji. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku. Do tego dochodzą czynniki środowiskowe, które już są zmienne. Nadmierne opalanie, zanieczyszczenie powietrza, tryb życia, dieta i pielęgnacja.
Na zajęciach skupimy się na pielęgnacji. Kłopoty, z którymi borykają się Panie to przebarwienia na skórze oraz nadmierna suchość. Pani kosmetolog opowie o znaczeniu tłuszczy, witamin i kolagenu w pielęgnacji naszego organizmu.
Oprócz odpowiedzi na pytania dotyczące problemów cer dojrzałej, również pomówimy o rytuałach pielęgnacyjnych, które nie tylko ożywiają naszą cerę, ale również wprowadzają Panie w dobry nastrój. Dbanie o siebie, o swoją urodę nie jest elementem próżności czy egoizmu, tylko obowiązkiem każdego człowiek, ponieważ poprawia nasze samopoczucie i wzmacnia naszą wiarę w siebie.
Do prawidłowej pielęgnacji potrzebujemy również spokoju, regeneracji i wypoczynku. O tym jednak Panie dowiedzą się na zajęciach. Będzie również okazja do zadania nurtujących ich pytań na temat dbania o swoją cerę i skórę.