Dieta w wieku 55 plus

Nie oszukujmy się, każda z nas była kiedyś na diecie, Wyraz dieta kojarzy się nam z odchudzaniem, wyrzeczeniami, stresem no i na końcu z porażką, ponieważ znowu nie udało się wytrwać. Przeciętna kobieta jest na diecie, właśnie ją skończyła albo ją planuje.
Na zajęciach z dietetykiem spróbujemy odczarować słowo dieta. Może zamiast „być na diecie” zaczniemy się odżywiać? Na zajęciach poznamy pojęcie zapotrzebowania kalorycznego i dowiemy się dlaczego z wiekiem spada i jakie są tego konsekwencję. Dowiemy się jak zwiększyć swoje zapotrzebowanie i jak dostosować ilość przyjmowanych pokarmów do swojego zapotrzebowania. Dowiemy się czym są te okropne kalorie, które zwężają nam spodnie w szafie. Dlaczego te złośliwe witaminy ukrywają się w tych posiłkach, których nie lubimy? Gdzie ukrył się wapń, i dlaczego nie w naszych kościach? Panie na zajęciach dowiedzą się czy ich nawyki żywieniowe są dla niech dobre, co można zmodyfikować i jak urozmaicić codzienne posiłki. Dietetyczka pokaże Paniom nowe trendy w dziedzinie odżywienia i pomoże paniom zrobić przykładowe zakupy.
Nasze codzienne odżywienia zaczyna się już na etapie planowania posiłków, a co za tym idzie zakupów. Dobór odpowiednich składników to połowa sukcesu w drodze do dobrego jedzenia. Ważne jest też uświadomienie sobie też błędów żywieniowych, które każdy z nas popełnia. Odczarujemy również popularne mity na temat jedzenia. Pani dietetyczka na zajęciach postara się nam przekazać, że jedzenie nie jest naszym codziennym przykrym obowiązkiem, naszym wrogiem, a cudownym rytuałem, sposobem dbania o siebie i rodzinę. Może podczas zajęć Panie odkryją nowe smaki, których do tej pory unikały, albo umocnią swoje przekonanie o słuszności podejmowanych decyzji żywieniowych. Porozmawiajmy o jedzeniu, bo jedzenie i rozmowa o nim zbliża ludzi.